حمل و نقل

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی یکی از عناصر کلیدی در خدمت حمل و نقل چندوجهی است. به منظور ارائه بهترین خدمات ممکن، ما بخشی ویژه و اختصاصی برای ارائه سرویس های FCL، LCL، و بار فله در سطح جهانی درنظر گرفته ایم.

در طول این سالها، درخشان راه روابط تجاری قوی با اکثر کریرهای اصلی اقیانوس های بین المللی و منطقه ای، پرورش داده است.

ما کارشناس بازارهای داخلی ایران هستیم و به لطف شبکه گسترده بین المللی میتوانیم در فراهم آوردن بهترین راه حل، مشاوره و قیمت رقابتی و مطلوب برای تمام مقصدها حمل و نقل جهانی عمل کنیم.

سرویس های دریایی ما عبارتند از:

صادرات و واردات

سرویس کانتینری

سرویس FCL  و LCL فول کانتینر و خرده بار

حمل بار فله Break Bulk

انجام خدمات

Door To Door تحویل

بیرجند تد

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی

LRT چیست؟

LRT یا Light Rail Transit ، قطار سبک شهری می‌باشد که متشکل از یک، دو یا سه واگن که با نیروی برق در سیری کاملاً حفاظت شده یا نیمه حفاظت شده بصورت عموماً هم سطح، زیرزمینی و یا بالاتر از سطح زمین (elevated) حرکت می‌کند و طبق استانداردهای بین‌المللی، ظرفیت حمل این نوع سیستم‌ها بین 4000 تا 12000 نفر مسافر در ساعت می‌باشد. طرح هندسی اینگونه سیستم‌ها به نحوی است که قطار سبک شهری را قادر می‌سازد از قوسهای با شعاع بسیار پایین (25 متر) و شیب و فرازهای بسیار تند (6 درصد) به راحتی عبور کند.

مترو (Metro) چیست؟

مترو سیستمی است که برای جابجایی حجم انبوه‌تری از مسافر مورد استفاده قرار می‌گیرد و طبق استانداردهای بین‌المللی، ظرفیت این نوع سیستم، 12000 تا 40000 نفر مسافر در ساعت می‌باشد. این سیستم بصورت کاملاً حفاظت شده و در بافت درون شهری به عنوان حمل و نقل ریلی عموماً زیرزمینی و در حومه بصورت هم سطح با تعداد حداقل 5 واگن به جابجایی مسافر می‌پردازد. این سیستم خود کشش برقی از طریق ریل سوم یا شبکه بالاسری تغذیه می‌گردد.

سر فاصله زمانی (Headway) چیست؟

فاصله زمانی بین خروج یک قطار از ایستگاه تا ورود قطار بعدی به ایستگاه را سر فاصله زمانی یا (headway) می‌گویند.

پانتوگراف (Pantograph) چیست؟

سیستمی است که در بالای وسیله نقلیه ریلی قرار گرفته و جریان برق را از شبکه بالاسری به الکتروموتورهای وسیله نقلیه منتقل می‌کند.

ریل سوم (Third Rail) چیست؟

ریل سوم، ریلی است که از نوع استیل با درصد کربن کم و یا ترکیبی از آلیاژ آلومینیوم که هدایت جریان برق را از طریق رسیپتور (receptor) بر عهده دارد.

علائم (Signaling) چیست؟

نقش سیستم علائم، حفاظت از قطارها در مقابل تصادف با یکدیگر می‌باشد همچنین وظیفه کنترل و توقف قطار در هنگام رسیدن به سیگنال توقف و کنترل قطار در قوس‌ها و داخل ایستگاه نیز بر عهده این سیستم می‌باشد. انواع سیستم‌های علائم در قطارهای LRT به شرح ذیل می‌باشد:

1ـ سیستم بلاک ثابت (Fixed Block)

2ـ سیستم بلاک متحرک (Moving Block)

3ـ سیستم کنترلی داخل کابین (Cab- Signaling)

در سیستم بلاک ثابت، مسیر بصورت الکتریکی به چند بلاک تقسیم می‌شود و محل قطارها بوسیله سیستم از روی اتصال کوتاهی که چرخها بین دو ریل ایجاد می‌کنند، مشخص می‌شود. در این سیستم اطلاعات بوسیله چراغهایی که در کنار خط تعبیه شده به راننده ارسال می‌شود که هر رنگ این چراغها، پیام خاصی را به راننده منتقل می‌کند. سیستم بلاک متحرک براساس محاسبه دائمی فاصله ایمن جلوی قطار، عمل می‌کند که با توجه به نتایج این محاسبات، سرعت، شتابگیری و شتاب ترمزگیری را برای هر قطار مشخص می‌کند. در سیستم کنترلی داخل کابین، سیستم کدی را به هر مدار راه (track circait) اختصاص می‌دهد و محل قطار را بوسیله امواج رادیویی و با آنتنی که روی هر قطار وجود دارد، مشخص می‌کند. این کد، حداکثر سرعت مجاز در هر بلاک و طول مسیر ساعت تصویب شده را در داخل کابین به راننده اعلام می‌کند.

گاباری (Clearavce Envelope) چیست؟

جهت سیر ایمن در طول مسیر، نیاز به فضای آزادی در اطراف وسیله نقلیه ریلی می‌باشد که متشکل است از گاباری استاتیکی و گاباری دینامیکی. گاباری استاتیکی فضای آزاد اطراف وسیله نقلیه ریلی در حالت سکون می‌باشد که معمولاً در ایستگاهها اتفاق می‌افتد. دیاگرام گاباری استاتیکی توسط شرکت سازنده جهت بهره‌برداری در طراحی ایستگاه ارائه می‌گردد. گاباری دینامیکی را نیز که شرکت سازنده وسیله نقلیه ریلی می‌بایست ارائه دهد، همرا با پارامترهای دیگر از جمله رواداری (تلورانس) نگهداری خط به علاوه اثرات دو در قوس در محاسبات قطر تونل یا فضای آزاد زیرگذرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جریان‌های سرگردان (Sttray Current) چیست؟

در سیستم‌های ریلی که با شبکه برق D.C. اعم از شبکه بالاسری یا ریل سوم کار می‌کنند، شبکه truction سیستم به عنوان قطب مثبت این مدار جریان و ریلها به عنوان قطب منفی مدار جریان محسوب می‌شوند. جریان الکتریکی D.C. از طریق پستهای برق به وسیله نقلیه منتقل و از آنجا به ریلها که قسمت منقی مدار جریان هستند، انتقال می‌یابد. این جریان باید مجدداً از طریق ریلها به پست‌های برق انتقال یابند. چنانچه ریلها به نحوی ایزوله نباشند، در محل اتصال ریل به تراورس‌ها (پابند)، این جریان نشتی کرده و پدیده‌ای به وقوع می‌پیوندد که اصطلاحاً به آن جریان سرگردان (Sttray Current) می‌گویند. جریانهای سرگردان جهت بازگشت به پست‌های برق به تأسیسات فلزی مدفون شده در خاک از قبیل لوله‌های آب، گاز، کابلهای برق، تلفن، آرماتورهای فولادی و … نفوذ کرده و هنگام خروج از آنها باعث ایجاد خوردگی در آنها می‌شود.

چه استانداردی‌هایی برای طراحی راه‌آهن استفاده می‌شود ؟

استانداردهای مورد استفاده در طرح راه‌آهن بسته به موضوع طراحی متفاوت است ولی بطور کلی استاندارد‌های بین‌المللی EUROCOOE , UIC ، AREMA و GOST و استاندارد‌های داخلی مصوب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مانند نشریه 139، نشریه 101، آبا و …در طرح راه‌آهن در داخل کشور بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درطراحی راه آهن ا در خارج از کشور فقط کدهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی مطالعه یک مسیر راه‌آهن جدید شامل چه مراحلی می‌باشد؟

. برای پروژه‌های ریلی خارج از کشورمعمولا سه مرحله زیر پیشنهاد می‌شود :

1ـ مطالعات پیش امکان سنجی (Prefeasibility) : در این بخش با یک بررسی اولیه توجیه داشتن پروژه برای مطالعه و اجرا بررسی می‌شود . چنانچه پروژه دارای توجیه لازم از نقطه نظر فنی، اقتصادی و اجتماعی باشد مطالعات مرحله بعد صورت می‌گیرد.

2ـ مطالعات مقدماتی (Preliminary) : در این مرحله گزینه‌های مختلف ممکن برای مسیر و تمامی اجزای پروژه به صورت مقدماتی بررسی شده و طرحهای پیشنهادی ارئه می‌شود. برای انتخاب گزینه بهتر بایستی مقایسات اقتصادی و فنی کامل صورت گیرد.

3- مطالعات اجرایی: از این بخش مسیر انتخاب شده در مطالعات مرحله اول بطور کامل و دقیق طرح شده و تمامی جزئیات پروژه در حد اجرا ارائه می‌شود.

مطالعات پروژه‌های داخل کشور در بیش از سه مرحله فوق انجام شده و طبق نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در برخی موارد در هفت مرحله انجام می‌شود. البته این مراحل شباهت زیادی به سه مرحله قبل دارد.

سرعت طراحی خطوط داخل کشور به چه میزان می‌باشد؟

طرح راه‌آهنهای داخل کشور معمولا به گونه‌ای صورت می‌گیرد که در نقاط با عارضه کم وغیر کوهستانی، مشخصات هندسی طرح، سرعت 160 کیلومتر بر ساعت را تامین کند. در نقاط پر عارضه و کوهستانی برای کاستن هزینه‌های طرح بصورت موضعی سرعت طرح ممکن است تا 100 کیلومتر بر ساعت کاهش داده شود البته در برخی مسیرها مثل قم ـ اصفهان، سرعت طرح 250 کیلومتر بر ساعت و اصفهان ـ شیراز کل مسیر 160 کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است

بیرجند تد

.

 

حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی یکی از قدیمی ترین راه های جابه جایی کالا می باشد که از دیرباز انجام شده است و هم اکنون نیز با توجه به پیشرفت های علمی و فیزیکی رخ داده، با تغییر در حال انجام می باشد، و حجم زیادی از کالا ها به صورت جاده ای حمل می شوند.

حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی

از مهم ترین نقاط قوت حمل جاده ای می توان از قیمت مناسب و سرعت جابه جایی مطمئن آن نام برد.

ما با ارائه سرویس حمل جاده ای و تحت پوشش داشتن ۱۵۰ دستگاه کامیون به اشکال مختلف اعم از کفی، یخچالی، تانکر و … سعی در براوردن نیازهای مشتریانمان داریم.

سرویس های زمینی ما شامل:

حمل داخلی و خارجی

حمل فول تراک و خرده بار

حمل ویژه ی کالای سنگین و ترافیکی

حمل پروژه ای

حمل کالای خطرناک و فسادپذیر

ترانزیت و اسکورت گمرکی کالا

 

بیرجند تد

حمل و نقل هوایی

خدمات حمل بار هوایی این امکان را فراهم آورده که کالای وارداتی و یا صادراتی شما از هرکشور جهان با بهره مندی از سرویس کارگو و توسط تیم مجرب و متخصصین حمل هوایی انجام و در کوتاه ترین زمان تحویل گردد .

حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی

خدمات حمل هوایی به شرح زیل است:
دریافت از درب محل فرستنده و تحویل به درب محل گیرنده.
دریافت از درب محل فرستنده وتحویل در فرودگاه مقصد.
دریافت از فرودگاه مبدا و تحویل به درب محل گیرنده.
دریافت کالا از فرودگاه مبدا تا فرودگاه مقصد.

آشنایی با خدمات جمهوري اسلامي ايــــــــــران هما و سئولاتی که ممکن است از ذهن شما عبور کند.

آيا هواپيمايي جمهوري اسلامي ايــــــــــران هما بارغير همراه(CARGO) پذيرش و حمل مي نمايد؟
بله هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران علاوه بر حمل بار با هواپيماهاي مسافري خود، با استفاده از ناوگان هواپيماهاي باري خود قادر به حمل بارهاي مختلف به اكثر نقاط دنيا مي باشد.
اطلاعات اوليه مورد نياز براي ارسال بار هوايي به طور خلاصه شامل چه مواردي است؟
در خصوص ارسال محموله هاي خارجي فرستنده كالا مي‌بايد از مقررات گمرك مبدأ جهت اخذ مجوز صادرات و مقررات گمرك مقصد جهت ترخيص محموله اطلاعات كافي داشته باشد و در مراسلات داخلي نيز اطلاع از امكان حمل بار در مسيرهايي پروازي شركت هواپيمايي مورد نظر حائز اهميت است.

آيا هر كالايي با هواپيما قابل حمل است؟
خير، شرايط حمل كالا با هواپيما نسبت به حمل و نقل زميني و دريايي متفاوت است و محموله‌ها با توجه به ماهيت، وزن، حجم و نوع هواپيماي مورد استفاده در مسير مورد نظر، با هزينه هاي متفاوت، يا قابل حمل يا به مقدار محدود قابل حمل و يا غير قابل حمل مي‌باشند.

هزينه حمل بار به چه عواملي بستگي دارد؟
هزينه حمل به ماهيت، وزن، حجم بار، مسير پروازي و همچنين به سرويس‌هاي خاص ارايه شده به محموله بستگي دارد.

براي ارايه درخواست حمل بار با شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران هما به چه ترتيب مي‌بايد عمل كرد؟
در اين خصوص بايد با شركت‌هاي خدمات بار هوايي كه داراي نمايندگي “هما” هستند و يا دفاتر و نمايندگي‌هاي بار”هما” در داخل و خارج كشور تماس گرفت

آيا امكان پرداخت هزينه حمل در مقصد ميسر است؟
بله، در خصوص محموله هاي عادي وارداتي حمل شده توسط “هما” به مقصد ايران با برخورداري از تخفيف، اين موضوع امكان پذير مي‌باشد.

آيا امكان تخصيص جاي بار از مبدأ تا مقصد نهايي پيش از تحويل محموله وجود دارد؟
بله، از طريق تماس با واحد تخصيص جاي بار يا دفاتر و نمايندگي‌هاي فروش بار “هما” در داخل و خارج از كشور اين امر ميسر است.

آيا امكان عقد قرارداد جهت استفاده از نرخ‌هاي ارزان‌تر وجود دارد؟
بله از طريق تماس با مديريت فروش بار “هما” ، در صورت امكان چنين قراردادهايي با شرايط خاص منعقد مي‌گردد.
آيا امكان حمل محموله هاي حجيم در اوزان بالا يا محموله هاي خاص به صورت هم زمان ميسر است؟
بله، اين امكان وجود دارد كه با توجه به درخواست فرستنده و توافق در خصوص هزينه حمل، محموله مورد نظر با هواپيماي باري به مقصد حمل گردد.

محمولات مفقود شده يا صدمه ديده تا چه مبلغي بيمه مي‌شوند؟
با توجه به مقررات جاري، كليه محمولات پذيرش شده حداكثر تا 20 دلار آمريكا به ازاي هر كيلوگرم بيمه هستند.

آيا امكان حمل جسد با هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران هما وجود دارد؟ بله، اين امر مستلزم انجام تشريفات قانوني مي باشد، براي دريافت اطلاعات بيشتر لطفا ً با دفاتر پذيرش بار تماس حاصل فرماييد.

به چه طریق می‌توان به اطلاعات بیشتری در خصوص حمل بار هوایی توسط هما دسترسی یافت؟
ارسال کنندگان بار می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط حمل بار با دفاتر و نمایندگی‌های “هما” در داخل و خارج کشور از طریق شماره تلفن‌های ذیل تماس حاصل فرمایند:
توسعه فروش بار 46625694 21 98 +
تخصیص جای بار 46628931 21 98 +
صادرات داخلی بار 46628856 21 98+
صادرات خارجی بار 51005137 21 98+
واردات خارجی بار 44643034 21 98+
چارتر بار 46625698 21 98+
فروش پست 5- 46625164 21